
Drie lanceerstandaards voor vuurpijlen alsnog goedgekeurd
Laatst bijgewerkt: maandag 23 aug 2021 om 17:42 uurNEDERLAND – Drie lanceerstandaards voor vuurpijlen zijn woensdag alsnog goedgekeurd door de Inspectie Leefomgeving en Transport. Dat heeft staatssecretaris Stientje van Veldhoven bekendgemaakt.
Eerder kwamen geen deugdelijke lanceerstandaards uit de testen van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI ) en de inspectie. Bij vuurwerkhandelaren zorgde dit voor flink wat zorgen. Dit jaar is het voor het eerst dat een standaard verplicht is bij de verkoop van vuurpijlen. Met het afkeuren leek het er op dat er dit jaar geen vuurpijlen verkocht konden worden. Aan een oproep aan vuurwerkimporteurs om andere en/of aangepaste lanceerstandaards in te dienen, werd gehoor gegeven. Met als resultaat dat importeurs nu drie lanceerstandaards kunnen aanbieden aan vuurwerkverkopers die voldoen aan de gestelde eisen.
De komende weken worden nog een aantal lanceerinstallaties getest door het Nederlands Forensisch Instituut. De verkoop van vuurwerk vindt dit jaar plaats op 28, 29 en 31 december.
Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties